logo
Uroboros LARP

O akci:


Připravujeme pro vás larp Melloria 7 v termínu 2. 9. - 5. 9. 2021

Larp proběhne ve Westernovém Městečku Stonetown - Kamenice u Herálce

Kdysi dávno, v předaleké galaxii, jsme se rozhodli uspořádat larp. Nebyli jsme si jistí, jestli organizačně něco takového zvládneme a tak jsme prostě zavolali bandu známých, narvali na ně pytle od brambor a pak jsme je honili okolo chaty v zahrádkové kolonii. Nějak se nám to vymklo z rukou a za chvíli jsme se s kamarády honili na opravdu hodně zajímavých a znepokojivých místech. Nuž, ale jak to tak bývá, nemůžete na věky věků zůstat jen u toho honění.

Časem jsme si řekli, že je na čase, abychom si našli nějaké pěkné stabilní místo, které pojme celou naši rozrůstající se bandu. Prvních pár let to byl hrad Boskovice, následujících pár let Nový hrad u Adamova. Zrodil se tedy larp z názvem První Věk, který nám měl nasbírat zkušenosti a otestovat některé herní systémy. Po pěti letech zkoumání a pitvání mozků našich ctěných hráčů, jsme se rozhodli posunout na pomyslný svatý grál našich snů. Naznali jsme, že nadešel čas vdechnout život světu, který před dávnými lety zavadl, když skupině brilantních snílků, kteří jej živili svými fantaziemi, došel dech a přestali být lákáni dětskými představami.

A tak jsme začali, opustili pohodlné zázemí českých hradů, přesedlali na místo nové, schopné pojmout akci s více jak stovkou účastníků, udělali první ročník a s velkou slávou zjistili, že to byl docela průser. Vlastně to pro nás osobně byla až tak veliká katastrofa, že jsme hned o měsíc později uspořádali komornější opravnou akci opět na hradě.

Od té doby jsme ale ušli veliký kus cesty, vytrvali jsme, poučili jsme se z chyb a dnes můžeme s hrdostí říct, že se nám sen vyplnil a náš svět plnohodnotně žije vašimi příběhy a vzpomínkami, které jsou vesměs pozitivní a rády vytahované u táboráků na jiných akcích.

Takže tedy o čem náš larp je?

O fantasy světě, zmítaném válkami mezi jednotlivými státy, které musely najít jednotu, aby měli šanci čelit hrozbě ze strany bohů. O lidech, lapených uprostřed všech těch vznešených idejí a lstivých klamů. Ponoříte se do víru událostí, které ovlivňují osud celé planety, rozpletete klubko záhad, abyste narazili na řešení, vhodné pro vaše přesvědčení a když nebude zbytí, zabijete všechny své oponenty a nepřátele, shodíte do propasti své sourozence, se kterými se nechcete dělit o dědictví, nebo započnete svou kariéru ve válkách a stanete se v písních zmiňovaným hrdinou celé Mellorie.

I na letošním ročníku očekáváme dvěstě účastníků, kopu frakcí a cechů, desítky dungeonů různých formátů, originální úkoly pro všechny registrované postavy a spoustu další zábavy.

V ceně larpu je i jídlo, nealko pití a přístup do sprch. Za ubytování se nic neplatí. Většina hráčů spí na postelích ve srubech, ale míst je pouze 8o a tak chtě nechtě bude část hráčů spát i v historických stanech. Jídlo zajišťuje profi kuchař, který uvaří i veganskou variantu, takže o pupky se bát nemusíte. Akce bude zásobena hospodou s velmi přívětivým hospodským, který z vás velmi rád nadělá chodící žoky kvašeného zrna. HRA TRVÁ NONSTOP OD ČTVRTKA 2. 9. DO NEDĚLE 5. 9. je třeba proto přijet už ve čtvrtek odpoledne, protože pozdější předem nedohodnuté příjezdy komplikují hru a letos budou i mírně zpoplatněny (+200,- k ceně larpu).

Hra klade tak veliký důraz na roleplaying a opravdovou chuť si hrát, že na osobní spory a všední starosti v ní už nezůstalo místo, tak nám to do hry prosím necpěte a přivezte s sebou radost, nadšení a něco dobrého na úplatky.