logo
Uroboros LARP

Rasy Mellorie:


Lidé

popis: dominantní rasa Mellorie (cca 60% populace celosvětově, v místě konání hry cca 80%)

požadavky na kostým/doporučené vybavení: nic speciálního - fantasy kostým podle povolání

charakter: různý

Sidoriani

popis: rasa lidí přivyklá na poušť a vedro. Jsou snědší pleti, muži hodně zarostlí. Ovládají různé druhy dýmkové magie, jsou to zdatní a zkušení obchodníci.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: arabské nebo indické oblečení, šavle, luk, kuše, turban, alkohol, dýmka

charakter: manipulativní charsmatičtí zmrdi co vypadají jako Kabir Bedi.

Lotárové

popis: rasa velmi podobná lidem. Ženy i muži mají zlatou kůži. podle pověsti je to způsobeno tím, že se moc pohybují kolem zlata. Jiná pověst tvrdí, že je stvořil bůh slunce Loisargo k obrazu svému. Muži jsou spíše zavalitější a jsou schopni prodat cokoliv komukoliv. Snad i proto považují ženy za věc a prodávají je na trzích. Z toho důvodu vznikl v Lotárii ženský odboj kam prchají houfy žen a stávají se výbojnými mstivými amazonkami, které vraždí vše co má penis.

požadavky na kostým/doporučené vybavení:
muži: pořádný pupek, spoustu zlatých věcí, zlatá kůže, měšce, truhličky, luxusně vypadající kostým. Ženy v područí mužů: zlatá kůže, honosné harémové oblečení, obojek.
Lotárské amazonky: Kopí, luk, kostým s pralesními prvky nebo kostým typu Xena, zlatá kůže minimálně na obličeji, nenávist k mužům, dlouhé vlasy výhodou.

Charakter: Muži jsou extrémě vychcané úlisné svině, schopné prodat mrtvolu vlastní matky na leasing. Ženy otrokyně jsou samozřejmě velmi poslušné, ženy amazonky jsou velmi vraždivé, lehko se naštvou a milují pomstu, tíhnutí k feminismu je více než jisté.

Seveřani

popis: Největší souložníci Mellorie. Vypadají jako barbaři křížení s vikingama, jsou extrémě otužilí. Pro seveřana je čas na opalování když konečně rozmrzla vodka a čas zatopit když mu při souloži přimrzá partnerka na břicho. Bývají mohutní, vysocí, svalnatí a spoře odění. Jejich mluva má velmi chabou slovní zásobu.

požadavky na kostým/doporučené vybavení:
muži: malé kusy kožek, bederní roušky, směšně veliké zbraně, směšně veliký úd, směšně veliký štít, sloužící zároveň jako mísa na vodu.
ženy: kůže a kožešiny, směšně veliké zbraně, hodně sprostá a necudná mluva.

Charakter: Extrémě upřímní, nevybíraví, sexem posedlí, sebejistí ale přátelští a hodní. Mají velice silný smysl pro čest a slávu.

Enfeřani

popis: tato rasa vznikla křížením různých ras mezi sebou. kombinuje spoustu vlastností a mutací. Nejběžnější jsou přírodní pihové ornamenty (podobné jako tetování hennou) v oblasti rukou a tváře. Mohou se vyskytovat i ouška a ocásek. Enferské ženy jsou pokládány za nejhezčí na Mellorii. Enferská říše je říše zločinců a pirátů. Každý enfeřan je tak výborný zloděj, zabiják a loupežník a ostatní ho tak mají tendenci posuzovat.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: malé zbraně, rukavice, klobouk, věci co neomezují v pohybu, mají rádi kožené věci.

Charakter: Enfeřani jsou ve své podstatě piráti. Každý jede sám za sebe a když je vidina zisku dostatečně veliká, dokáží se na chvilku spojit. Jsou to velicí vlastenci a na Enfer nedají dopustit. Mají tak trochu komunistické uvažování, popřípadě uvažování Robina Hooda. Akorát v okamžiku kdy už to zlato drží v ruce, ta část o rozdávání chudým je většinou přejde.

Atelaňani

popis: Asiati Mellorie. Vypadají jako lidé a jediná odlišnost je jeich kultura, vzhled tváře a způsob uvažování. Jsou válečně založení, mají obrovskou chuť zemřít v boji za svého císaře a fanaticky dodržují své divné pravidla a rozkazy. Jsou to nejlepší žoldáci Mellorie.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: Asijská historická móda, katany, bokeny, kaligrafické náčiní.

Charakter: Věrní, odhodlaní, fanatičtí, často meditují, snaží se být klidní ale když je vyvedete z míry vybuchnou a nezastaví se dokud z vás nebude pyré.

Hirejové

popis: Lidé, kteří se přizpůsobili životu u vody a lovu ryb. Staví si obydlí na koloniích obřích medůz, které plavou na povrchu vody v zátokách, mají plovací blány na nohách, jsou vysocí, mají dlouhé ruce a nohy a trošku zašpičatělou hlavu. Většinu svého života tráví lovením extrémě nebezpečných mořských bestií - Sajloků, které potom pojídají. nutno poznamenat, že sajločí maso má silné halucinogenní účinky. Ještě silnější je kůže a nejsilnější je mozkový lalok sajloka. Hirejové jsou tedy permanentně sjetí jak sáňky. Jsou to nejlepší felčaři.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: nic speciálního

Charakter: Jsou to ulítlí magoři, vyžívající se v nemístném chichotání v opravdu nevhodných situacích. Většinu své energie vkládají do obstarání nějakých halucinogenních drog.

Caliossani

popis: Ještěři, kteří vypadají jako trošku humanoidnější velociraptor. Jsou zcela výhradní masožravci a ničení kytiček a stromů považují za herezi. Když chtějí použít dřevo, musí před tím pronést mantru a oheň většinou rozdělávají jen košér dřevem od Caliosského kněze. Jsou vlastně přesným opakem vegana. Samci jezdí do boje na samičkách, koně nepoužívají. Dost šišlají, neboť s lidskou řečí mají problémy. Jejich země byla téměř úplně vyvražděna a v současné době je okupována lidmi z Derménie. Caliossanů tak zbylo jen pár set tisíc.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: Ještěří kostým, ocas, hodně kovu a kůže, málo dřevěných věcí. Nejvíce používají oštěpy a kopí.

Charakter: Milí a dokud nemají hlad tak i mílumirovní. Když hlad mají, snědli by i vlastní nohu. Caliosani nejsou moc odvážní a pouští se do boje jen ve skupinkách.

Parderi

popis: Humanoidní kočky. Mají uši, ocas a mívají hlavně černou, hnědou a rezavou barvu, přičemž černá je nejrozšířenější. Bývají samostatní, neradi se vážou, ale když už přátelství vznikne, nabízí obrovskou věrnost a spolehlivost. Ostatní rasy je vítají hlavně jako noční hlídače či průzkumníky. jsou i zdatní zabijáci a piráti.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: bojové drápy, kočičí uši a ocas, srst

Charakter: tichý, lstivý, vypočítavý, oddaný, rozvážný. Nemají se rádi s Caliossanama a Sidorianama.

Temní elfové

popis: Dožívají se vysokého věku. Na hlavním kontinentě se vyskytují jen temní elfové. Světlí jsou již několik tisíc let v izolaci a o okolní svět se nezajímají. Temní elfové utíkají na hlavní kontinent z válek na svých ostrovech. Je to pro ně forma dovolené, která může trvat i sto let. Díkym tomu nedřepí dlouho na jednom místě a hodně cestují.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: dlouhé uši, tmavá pleť, dlouhé vlasy, kvalitní silné ale lehké zbraně, honosné brnění nebo oblečení, spoustu přívěšků, prstenů a medailonů.

Charakter: zamlklí, osamělí, mnohdy nevyrovnaní a dostm pocitově nestabilní. Unudění a arogantní.

Árjové

popis: První pokus bohů o stvoření bytostí, které by k nim vzhlížely. Pokus se však nepovedl. árjové jsou moc podobní bohům a postrádají kajícnost a úctu k božstvům. jediná rasa na Mellorii, která má tendence se bezostyšně rouhat. Na druhou stranu vědí, že se je snaží bohové vyhladit. Skrývají se mezi lidmi a snaží se moc nebýt vidět, aby je bohové neodhalili. Každý Árja touží po tom stát se bohem nebo bohy zničit. Vzhledově jsou stejná jako lidé, jen nápadně sebevědomí, nebojácní nebo šílení. Po své smrti se totiž inkarnují do nového těla, pravda, tělo musí vyrůst, ale vědomosti a osobnost si uchovávají.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: žádné speciální/ podle povolání, snaží se dovedně maskovat.

Charakter: Sobecký, ukřivděný, odhodlaný. Pohrdají lidmi a berou je jako zvířata vhodné na práci. milují magii a snaží se být co nejmocnější, zároveň svou moc ale tají.

Trpaslíci

popis: Mají svou zemi (Idetii) Jsou to dobří kováři, bojovníci i horníci. mají malý vzrůst a jsou velice vznětliví. Jejich země není moc silná neboť sjednotit trpaslíky se ještě nikomu nikdy nepodařilo. Za celou dobu se shodli jen na tom, že mužem se mladý trpaslík stává když zatne sekeru do brány při obléhání hradu. Aby se nevyhladili mezi sebou, musí pořád na něco útočit.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: Vousy, kroužkovka, sekery, štíty, malý vzrůst.

Charakter: Vznětliví, nebojácní, odvážní, velmi špatní diplomaté, neumí moc lhát a neumí ani moc chválit. kdyby trpaslík na něco nenadával, asi by puknul.

Upíři

popis: Velmi krásní a charismatičtí tvorové, kteří jsou tak extrémě neoblíbení, že svou rasu velmi úzkostlivě tají. Světlo jim neubližuje, jedí normálně. jen nejsou schopni udržovat své tělo věčně krásné a mladé pokud by nepili něčí krev. Nemají na to však uzpůsobeny zuby jako klasičtí upíři. používají proto ostrá brčka.

požadavky na kostým/doporučené vybavení: kostěné nebo kovové brčko, honosný šlechtický kostým

Charakter: Šlechtické vystupování, veliký šarm, klid a rozvaha. Rádi politikaří a jsou to velci požitkáři.

Létavci

letos pravděpodobně nehratelná rasa

Orsettové

letos nehratelná rasa